Quest Sarzyna

Gdzie to jest?
Miejscowość Sarzyna znajduje się w województwie podkarpackim, w powiecie leżajskim, na terenie Gminy Nowa Sarzyna. Dojechać najlepiej samochodem, skręcając z drogi krajowej nr 77 Przemyśl-Lipnik na wschód, tuż obok obiektów Unii Nowa Sarzyna. Można także dojechać drogami lokalnymi od Rudy Łańcuckiej i Tarnogóry.

Tematyka
celem wyprawy jest zwiedzenie najbardziej wartościowych obiektów położonych w centrum wsi (od najstarszego do najnowszego). Spacer pomoże bliżej poznać miejsca historyczne na tym terenie oraz dostrzec zmiany, jakie zachodzą w krajobrazie wiejskim (od starej szkoły po nowoczesny budynek Domu Kultury).

Jak szukać skarbu?
Należy udać się w miejsca wskazane opisem, rozwiązać zagadki i ułożyć hasło. Umiejscowienie skarbu zostało podane w tekście.

Start
Kościół parafialny w Sarzynie pw. świętych Sebastiana i Marii Magdaleny. Początek spaceru rozpoczynamy na parkingu obok kościoła.