Zalew w Brzózie Królewskiej

Gdzie to jest?
Miejscowość Brzóza Królewska znajduje się w województwie podkarpackim, w powiecie leżajskim, na terenie Gminy Leżajsk. Dojechać najlepiej samochodem, skręcając z drogi wojewódzkiej nr 875 Leżajsk-Mielec na południe, tuż obok mostu na rzece Tarlaka. Można także dojechać, skręcając z drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik-Szklary, na północ w miejscowości Biedaczów.

Tematyka
Celem wyprawy jest poznanie osobliwości przyrodniczych i kulturowych, występujących wokół zalewu w Brzózie Królewskiej. Podczas spaceru możemy podziwiać faunę i florę terenu nad zbiornikiem oraz wzdłuż meandrującego potoku Tarlaki.

Jak szukać skarbu?
Należy udać się w miejsca wskazane opisem, rozwiązać zagadki i ułożyć hasło. Umiejscowienie skarbu podane zostało w tekście.

Start i meta
Parking z ławkami nad brzegiem zalewu, przy tablicy szlaku samochodowego "Translands". Początek spaceru rozpoczynamy z tego miejsca.