Wyruszaj na wyprawę i odkryj tajemnice ciekawych miejsc!

Z nami odkryjesz ukryte walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe terenów, na których działa Ekomuzeum w widłach Wisły i Sanu.

Dzięki questom (wyprawom) możesz aktywnie spędzić czas na terenie Ekomuzeum, jednocześnie dowiadując się wiele o historii i atrakcjach w danym miejscu. Jest to coraz popularniejsza forma turystyki, łącząca zwiedzanie z zabawą. Rozrywka ta podobna jest do harcerskich podchodów, ale zapewnia świetną zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Każdy quest składa się z wierszowanego tekstu, opisującego jego przebieg. Trasa jest nieoznakowana, dlatego należy szukać wskazówek w treści questu. Poszczególne zwrotki zawierają zagadki-hasła, które należy wpisać po dotarciu do danego miejsca.

Kiedy już zbierzesz wszystkie hasła i dotrzesz do końcowego punktu questu, możesz wpisać finałowe hasło i zdobyć pieczątkę, potwierdzającą ukończenie wyprawy.